Hodowla Sakot * PL

Zarejestrowana jest w Cat Club Feniks (CCF)
który działa pod patronatem Fédération Internationale Féline (FIFe).

Jesteśmy także członkami Polskiego Klubu Kota Brytyjskiego Bri Cat Clubu BCC oraz Polskiego Klubu Kota Brytyjskiego „Britania”

Nasza fantastyczna kocia przygoda zaczęła się w 2005 roku kiedy to do naszego domu trafiła Audra zwana przez nas Brendy przepiękna kotka brytyjska o bardzo łagodnym charakterze. Od pierwszej chwili zakochaliśmy się w tej nadzwyczajnej rasie, w tych pięknych oczach ciągle w nas wpatrzonych oraz miękkim idealnym do głaskania futerku . Od razu pomyśleliśmy o hodowli kotów brytyjskich, ale niestety w danym momencie nie starczyło nam na to odwagi. Długo dojrzewaliśmy do tej decyzji ,aż w 2017 trafiliśmy na cudowną hodowlę której wiele zawdzięczamy i w naszym domu zamieszkały dwie piękne kotki hodowlane Isma i Luna Kosmyk Kotów * PL , a chwilę później kocur Orion Von Azure Star
W kolejnym roku mogliśmy cieszyć się już swoim pierwszym wymarzonym miotem z którego została z nami pierwsza kotka urodzona pod naszym dachem Aiko Sakot * PL
Nasze koty to członkowie naszej rodziny wychowują się z dziećmi, razem z nimi bawią się i śpią. Od pierwszych godzin życia nasze kociaki otaczane są wielką miłością, a przez to że jesteśmy małą domową hodowlą kociaki towarzyszą nam w każdej domowej czynności.

Kocięta urodzone w naszej hodowli przeprowadzają się do nowych domów między 14 -15 tygodniem życia.
Nasze maluchy są trzykrotnie odrobaczone, dwukrotnie zaszczepione, mają wszczepiony mikrochip z numerem identyfikacyjnym, a kociaki na kolanka czyli niehodowlane są po zabiegu kastracji/sterylizacji.
Wszystkie kocięta pochodzące z hodowli Sakot*Pl zabierają ze sobą do nowego domu rodowód FPL, książeczkę zdrowia oraz wyprawkę.

 

kociak brytyjski

Nasze kociaki od urodzenia przebywają z nami i są przyzwyczajone do wszystkich domowych czynności.

Rodzice kociąt są systematycznie badani i wolni od chorób genetycznych PKD i HCM, posiadają negatywne wyniki badań chorób zakaźnych FIV i FeLV.
Z nabywcami kociąt podpisujemy umowę sprzedaży.
Chcąc zarezerwować kota prosimy o kontakt: 503-019-688 lub hodowlasakot@wp.pl.

Cena kociaka na kolanka to 3200,- do 3500,-  kot wyjeżdżający zagranicę to koszt 3500,- plus koszty paszportu i dodatkowych szczepień

Ceny kota do hodowli ustalane są indywidualnie.

W celu rezerwacji kociaka podpisujemy umowę i pobieramy zaliczkę.

Status w obserwacji oznacza, że kociak jest obserwowany pod względem hodowlanym czyli, że istnieje szansa zakupu kociaka zarówno w opcji hodowlanej jak i na kolanka.