Kot Brytyjski to jedna z najstarszych europejskich ras. Jest kotem inteligentnym i łatwo przywiązującym się do człowieka. Jest krępy, ciężki i spokojny. Kot brytyjski porusza się w poziomie , a nie w pionie, firanki i karnisze go nie interesują. Nie wchodzi w konflikty z innymi zwierzętami i ludźmi.

Co zakupić zanim malec trafi do naszego domu.

Pierwsze to transporter najlepiej od razu zaopatrzyć się w większy rozmiar 3 W transporterach jest także możliwość zamocowania miseczek na jedzenie i picie, więc przydają się także przy dalszych podróżach.

Kolejną potrzebą naszego kota jest kuweta. Ja polecam kuwety kryte, są łatwe do utrzymania w czystości i nic nie wylatuje na zewnątrz. Do kuwety musimy mieć jeszcze łopatkę, oraz oczywiście żwirek moim zdaniem najlepszy bentonitowy.

Drapak to przedmiot który koniecznie musi się znaleźć w wyprawce dla kota. Pamiętajmy że bierzemy małego kociaczka ,który już za kilka miesięcy będzie całkiem sporym kotem,więc drapak musi być stabilny i dość spory.

Mile widziane są również wszelkiego typu zabawki – piłeczki, myszki, wędki, zabawki interaktywne – wybór jest tak ogromny, że tu możemy zaszaleć.

Najważniejszą rzeczą jest pełnowartościowa, dobrej jakości karma. Oczywiście najlepsza karma bez zbożowa oraz surowe przemrożone mięso.

Dziecko i kot

Nasze koty od początku wychowywane są z dziećmi, razem z nimi śpią odpoczywają i szaleją. Nie ma najmniejszych przeciwwskazań aby dzieci i koty mieszkały razem.
Dzieci które mają możliwość wychowywania się z kotkiem, uczą się odpowiedzialności i czułości.
Koty brytyjskie należą do kotów spokojnych i tolerancyjnych, ale pamiętajmy, że są żywym stworzeniem a nie zabawką dla dziecka. Kot jest z jednym z najczystszych zwierząt więc nie musimy jakoś specjalnie dbać o jego higienę. Wystarczy że będzie miał przycięte pazurki, będzie regularnie odrobaczany i zaszczepiony przeciwko kocim chorobą.

Przyjaźń dziecka z kotem może trwać wiele lat i na pewno stanie się dla młodego człowieka ważnym i dobrym życiowym doświadczeniem.